Wellness & Spa

Wellness & Spa

wellness zone

Wellness zóna

Finská sauna, pára, nerezová velká vířivka, relaxační zóna
(Vstup pouze k masážím)

Vstup do Wellness zóny je samostatně neprodejný. Vstup lze uplatnit pouze s masáží.
1 vstup350 Kč

Vydejte se na cestu plnou smyslného potěšení a vstoupíte do světa hluboké relaxace. ZEN SPA nabízí mimo jiné i místo pro plnohodnotnou a relaxaci. Po masážích či kosmetickém ošetření si můžete dopřát tu správnou relaxaci s možností využití páry, sauny, vířivky, solária či bazénu.

Zdravotní přínosy saunování

Sauna je druhem Termoterapie tedy léčebné metody, která využívá příznivé účinky mírného přehřátí tkání nebo celého organismu. Dalšími druhy termoterapie jsou Termální koupele, Parafinové zábaly nebo prosté napařování nohou. Termoterapie funguje na principu Hormeze, tedy příznivého účinku mírné zátěže na organismus, která posiluje odolnost organismu, zpomaluje jeho stárnutí a chrání před civilizačními chorobami. Tou zátěží je v tomto případě přehřátí organismu nad normální tělesnou teplotu (zhruba na 39°C). Klinické studie ukázaly, že sauna může snižovat hladiny cukru u diabetiků, posilovat srdce a tím bránit jeho selhání u kardiaků, dále zlepšovat prokrvení organismu a tím zlepšovat třeba hojení obtížně hojitelných ran a v neposlední řadě příznivě působí na psychiku člověka

PARNÍ LÁZEŇ

Parní lázně jsou horké lázně (40-55°C) s vysokou vlhkostí vzduchu (až 100%). Toto jedinečné klima působí blahodárně na lidský organismus. Hlavní rozdíl mezi klimatem v sauně a parní lázni je ve vlhkosti. Vzduch v sauně je suchý a může citlivé jedince dráždit. Např. pro astmatiky je zaručeně vhodnější pára než saunování. Prohřívání má na organismus pozitivní účinky. Parní lázně se i dnes aplikují v lázních a rehabilitačních zařízeních jako podpůrný prostředek při léčbě astmatu, dýchacích onemocnění, revmatismu, chrapotu, svalových onemocněních a poruchách prokrvení. Parní lázně celkově stimulují celý organismus. V parní lázni dochází k výraznému pocení. Prohřívání organismu má za následek aktivování detoxikačních procesů a spalování tuků, takže parní lázně jsou také výraznou podporou při hubnutí.

Inhalace páry - je výborným léčivým prostředkem při rýmě, zánětu průdušek, hrtanu, zánětu nosních dutin, bronchitidě a při zápalu plic. Vlhký vzduch rozpouští i silné vrstvy hlenu a zklidňuje bolestivá místa. Během inhalace páry se otevírají kožní póry, z pokožky se vyplavují nečistoty a bylinky působí na pleť regeneračně. Inhalací páry lze proto také využít i jako kosmetického prostředku při léčbě akné a různých kožních onemocnění.

Relax zóna

  • Vířivka
  • Pára
  • Finská sauna
  • Relaxační zóna